http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
9. دى 1396 - 22:22   |   کد مطلب: 21127
به همت حوزه مقاومت بسیج راه کربلا ماهیدشت
مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی در بخش ماهیدشت برگزار گردید
ریوار:مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی بعد از ظهر امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین مهری امام جمعه شهرستان اسلام آباد غرب ، حجت الاسلام و المسلمین تیشه کنی مسول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه عشایری استان کرمانشاه ، سرهنگ هزارخانی فرمانده سپاه ناحیه عشایری ، پرسنل ناحیه عشایری و حوزه های مقاومت، مسولین ادارات سطح بخش و جمع کثیری از بسیجیان خواهر و برادر ناحیه عشایری در مسجد صاحب الزمان(عج) بخش ماهیدشت برگزار گردید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛در ابتدای مراسم سرهنگ هزار خانی ضمن خیرمقدم به حضار و گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی اظهار داشت :۹ دی روز تجدید بیعت و میثاق با آرمان های شهدا، امام شهدا و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)می باشد.

 

وی در ادامه گفت :اعتراضات چند روز اخیر در سطح کشور که بیشتر مطالبه مردم در خصوص اوضاع نابسامان معیشیتی ، بیکاری و... است و به کارگزاران دولت در خصوص تصمیمات بودجه سال ۹۷ اعتراض داشتند.

 

فرمانده ناحیه عشایری گفت : در ۹دی مردم اثبات کردند که همه جوره پای اسلام و رهبری هستند و مشکلاتی که امروزه میبینیم بیشتر به خاطر عدم اجرای مناسب قانون ، مشکلات مدیریتی و دشمنی استکبار می باشد.

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مهری به عنوان سخنران مراسم گفت :روز ۹ دی یادآور روزهای پرشکوه و با عظمت انقلاب اسلامی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت  می باشد. وی در ادامه با اشاره به کوتاهی عمر و زمان؛ به نامه حضرت علی (ع) به حارث همدانی در خصوص عبرت گرفتن از حوادث گذشته تاریخ پرداخت.

 

ایشان با اشاره به واقعه عاشورا و شهادت امام حسین (ع)و سرگرفتن  قیام های بعد از آن اظهار داشت :باید همیشه در همه موارد به موقوع اقدام کرد نه بعد از وقوع حادثه که فایده ندارد.

 

امام جمعه اسلام آباد غرب گفت : یک عده به واسطه تقلب در انتخابات مردم را به خیابانها ریختند که پس از دستگیری مشخص گردید که عده ای دزد و شارلاتان بودند و حتی در انتخابات هم شرکت نکرده اند. اگر اعتراضی بود باید به مراجع کشور، شورای نگهبان ارجاع داده می شد. وی با اشاره به حوادث بعد از انتخابات و اینکه مردم فهمیدند اعتراض به اصل دین و نظام است ، نه مباحث مربوط به انتخابات.

 

وی گفت :اگر ما لحظه ها ، زمانه و جبهه حق از باطل را درست تشخیص ندهیم ممکن است مانند شمر و عمر در جبهه فتنه قرار بگیریم.ایشان با اشاره به اعتراضات روزهای اخیر در خصوص مطالبات مردم از موسسات ،گرانی ، بیکاری و... گفتند : یک عده سواستفاده می کنند و برای به حاشیه بردن مطالبات مردم و سط معرکه قرار میگیرند و شعارهای ضد انقلاب و رهبری سر می دهند.رسیدگی دولت و مجلس به مطالبات مردم حق مردم است هر چه داریم از مردم داریم ، مردم اثبات کردند که در همه حال با نظام و رهبری هستند.

 

 حجت السلام والمسلمین مهری افزود:مسولین وظیفه دارند مطالبات مردم را بشنوند و رسیدگی کنند و از سواستفاده دشمن جلوگیری کنند، همه مسولین و جناهها باید گوش به فرمان رهبر باشند تا هیچ اختلافی به وجود نیاید.

 

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین تیشه کنی به مداحی در خصوص واقعه عاشورا و ۹دی پرداختند.

 

در پایان برادر بسیجی اکبر جعفری فرمانده پایگاه شهید بدخشان حوزه راه کربلا به بیان شعر کردی پرداختند.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار