خبرگزاری مهر
http://www.alexa.com/
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
عکاس افتخاری ریوار باشید
قیمت روز سکه و طلا
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
17. دى 1396 - 17:06   |   کد مطلب: 21179
ریوار:مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان صبح امروز با حضورسرپرست معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان و جمعی از مدیران و مسئولان اجرایی استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛غلامحسین کاظمی مدیرکل پیشین ، در ابتدای این مراسم به شرح گزارشی از اقدامات انجام شده این اداره کل در دوران مدیریت خود پرداخت.

 

 

وی درخصوص پسماندهای خانگی شهر کرمانشاه گفت : تمامی پسماندهای خانگی شهر کرمانشاه به طور میانگین روزانه بین 550 تا 600 تن در روز به پروژه بازیافت کرمانشاه منتقل میگردد و با استفاده از آخرین تکنولوژی روز حدود 70 درصد آن به کود کمپوست تبدیل و باقیمانده آن جداسازی یا به RDF  تبدیل میشود.

 

 

کاظمی گفت :در سایر شهرهای استان به صورت منطقه ای ( 8 منطقه) مکان یابی سایت های بازیافت انجام گردیده و به تأیید کارگروه مدیریت پسماند استان نیز رسیده است که درصورت تامین اعتبار عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد و در این صورت استان کرمانشاه در زمینه مدیریت پسماند های خانگی میتواند در بین استانهای دیگر پیشرو باشد.

 

 

وی همچنین در خصوص نخاله های ساختمانی افزود: با اعتباری معادل 9 میلیارد تومان بازیافت نخاله های ساختمانی برای اولین بار در شهر کرمانشاه آغاز گردیده است.

 

 

در ادامه جلسه مهندس ظهرابی سرپرست معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان با اشاره به سیاست های سازمان محیط زیست گفت : توسعه پایدار به عنوان اصلی‌ترین شاخصه در رشد و تعالی جوامع پیشرفته، محور توجه همه فعالیت‌های حال و آینده سازمان محیط زیست است؛ چرا که در نظر نگرفتن این امر در استفاده از منابع، تولید محصولات، تصمیم‌گیری‌های اقتصادی، اجتماعی و ... می‌تواند به بروز آسیب‌های جبران‌ نا‌پذیر به محیط‌ زیست منجر شود.

 

 

وی افزود : تلاش ما این خواهد بود که توسعه را توقف یا محدود نکنیم بلکه راهنمای آن به سمت پایداری و ماندگاری باشیم.

 

 

حمید ظهرابی سیاست دیگر سازمان محیط زیست را پر رنگ کردن نقش مردم در حفاظت از محیط زیست دانست و گفت : طبق اصل پنجاهم قانون اساسی حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی است همه اقشار جامعه در مقابل حفاظت از محیط زیست مسئوند. اطلاع رسانی و آموزش مبانی محیط زیست به گروه‌های هدف و فرهنگسازی حفاظت از محیط زیست برای اقشار مختلف جامعه و حساس نمودن افکار عمومی در مقابل این جفای انسان به طبیعت یکی از کارآمدترین روش‌ها برای پیشگیری است. 

 

 

وی افزود : محدود کردن مردم در حاشیه مناطق تحت حفاظت نتیجه ای جز تخریب محیط زیست نخواهد داشت. ظهرابی گفت : باید سود حاصل از ضوابط و مقررات و محدودیت های محیط زیست به خود مردم بازگردد تا شاهد حفاظت خود جوش مردم از مناطق تحت مدیریت باشیم.

 

 

سیاست دیگر سازمان حفاظت محیط زیست به نقل از سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی ، تامین و تجهیز امکانات در حفاظت از امور ، تفویض اختیار به مدیران و تصمیم‌گیری در مواجه با مسائل و موضوعات مرتبط با اختیارات و وظایف سازمانی در جهت ایجاد همدلی و همکاری در راستای اجرای رسالتهای سازمان می باشد.

 

 

وی همچنین توجه ویژه به معیشت پرسنل محیط زیست را در دستور کار سازمان محیط زیست دانست و گفت : تلاش ما بهبود وضعیت معیشتی پرسنل مخصوصا محیطبانان عزیز میباشد که امیدواریم هرچه زودتراین امر محقق گردد.

 

 

وی در ادامه با تقدیر از زحمات بی شائبه مهندس کاظمی مدیر کل پیشین ، فریدون یاوری مدیر کل جدید این اداره کل را که پیش تر به عنوان معاون فنی این اداره مشغول خدمت  بودند را توانمند  وکارامد معرفی کردند و برای هر دو عزیز آرزوی موفقیت و بهروزی نمودند.

در ادامه جلسه فریدون یاوری مدیرکل جدید محیط زیست استان کرمانشاه نیز با تقدیر از زحمات مهندس کاظمی ، موفقیت و پیروزی را مستلزم لطف خداوند و همکاری و همدلی همه همکاران دانست و گفت : ایجاد فضایی صمیمی و دوستانه ، ایجاد اعتماد و اعتقاد به کار و تلاش و مسئولیت  ، مؤلفه های بروز توانایی همکاران  و در نتیجه موفقیت این مجموعه خواهد بود  و انشاالله ما سعی خواهیم نمود تا با ایجاد چنین فضایی در این اداره کل به نحو احسن از عهده وظایف سازمانی خود برآییم.

در ادامه سرهنگ نادری فرمانده بسیج حوزه کارمندی با تقدیر از زحمات وفعالیت های مهندس کاظمی مدیر کل پیشین محیط زیست استان ، ایشان را یک بسیجی فعال و با اخلاق و تلاشگر معرفی کردند.

سرهنگ نادری با ابراز خرسندی از انتخاب آقای یاوری به عنوان مدیر کل محیط زیست ، خواستار همکاری و هم آهنگی بیش از پیش همکاران این مجموعه با مدیریت جدید درجهت نیل به اهداف سازمانی شدند.

 

 

در انتهای این مراسم پس از تقدیر از غلامحسین کاظمی مدیرکل پیشین حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، حکم انتصاب فریدون یاوری به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل  به وی اعطاء شد.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار