http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
27. دى 1396 - 10:42   |   کد مطلب: 21231
ریوار: یکی از اهالی روستای سرونو گفت:ما هم انسانیم وهم مسلمان ، پس اسلام و انسانیت حکم می کند که به یاری هم نوعان مستضعف خود بشتابیم و از آنجا که سرفیروزآباد آباد وسیع‌ترین و محروم ترین بخش استان است حداقل کاری که می کنیم کمک رسانی به کسانی است که نیازمدتر و آسیب پذیر تر هستند

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛جمعی ازمردم بخش سرفیروز آبادبصورت خود جوش با اهدای البسه و لوازم ضروری زندگی به یاری هم نوعان محروم خود در بخش پرداختندو هدف خود از این اقدام راکسب رضایت خداوند متعال و آرامش و آسایش دادن به همنوعان خود در شرایط سخت زندگی اعلام کردند.

 

خانم اعظم لطفی یکی از اهالی بخش سرفیروز آباد وفرمانده پایگاه بسیج خواهران دراین خصوص گفت: ما هم انسانیم وهم مسلمان ، پس اسلام و انسانیت حکم می کند که به یاری هم نوعان مستضعف خود بشتابیم و از آنجا که سرفیروزآباد آباد وسیع‌ترین و محروم ترین بخش استان است حداقل کاری که می کنیم کمک رسانی به کسانی است که نیازمدتر و آسیب پذیر تر هستند .

 

وی افزود:بخش سرفیروزآباددر فقر به سر می برندبعضی از آنها حتی مایحتاج اولیه زندگی خوداز قبیل آب ونان را ندارند وگاهی بچه های آنها به دلیل نداشتن آب گاها تا یکماه حمام نمی روند ووسایل بهداشتی ندارند.

 

یکی دیگر از اهالی روستای سرونو به خبرنگار ماگفت: گاهی مسئولین میایند از وضعیت نامناسب این بخش ابراز تاسف می خورند وقتی که به کرمانشاه بر می گردندخبری از تغییرات وجود نداردلطفا به داد مردم برسید اکثر مردم به خاطر نجات فرزندان خود به کرمانشاه مهاجرت می کنند همینطور پیش برودبخش سرفیروز آباد خالی از سکنه می شود.

 

وی می گوید : به تازگی سپاه ناحیه عشایری اقداماتی انجام داده اند ولی باید ارگان های دیگر نیز همکاری داشته باشند ضرب المثلی دراین رابطه هست که می گوید:"یک دست صدا ندارد"واین همکاری سایر ارگان ها را می طلبد که دراین بخش تغییر اساسی صورت گیرد.

 

محمدی یکی از اهالی بخش هلشی در این رابطه با  وام هایی که قرار است به متقاضیان داده شود ،افزود :برای شروع خوب است ولی با سختگیری های که در این رابطه صورت می گیرد از قبیل مجوز ، ضامن، مکانی که تمام شرایط کار را داشته باشدو...یکی که از نظر مالی ضعیف است اگر مکان درست وحسابی داشته باشد که خودش کار انجام می دهد ووام لازم ندارد.

 

 

وی در ادامه گفت:برای گرفتن مجوز باید از هفت خان رستم گذشت منی که کرایه یک بار شهر آمدن را ندارم چطور می توانم هر روز برای گرفتن امضا های مجوز به کرمانشاه بیایم لطفا مسئولین برای این بخش تبعضاتی قائل شوند.

 

محمدی بیان کرد:آیا مسئولین واقعا شرایط بحرانی در این بخش را درک کرده اند یا ظاهر قضیه را فقط می بینند فقر ، تنگنا، گرسنگی، بیماری ، تشنگی ، گریه بچه ، ناله پیر زن، فریاد های پدر بیکار، دعاهای شبانه مادر مسئولین تکانی بخورید. آیا کسی هست که این صدا هارا با گوش جان بشنود واقدامی انجام دهد؟

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار