http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
21. تير 1396 - 2:08   |   کد مطلب: 20087
ریوار: حجت السلام بهرامی تبار کارشناس مسائل دینی گفت:حجاب حقیقتی که به تنهایی حریف تمام شجاعت فرهنگ غربی است ،زن با حجاب همانند گوهری درصدف است که در این پوشش از هر گزندی در امان است وحجاب زن است که به او ارزش می دهد .

میزگرد پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛حجت السلام بهرامی تبار کارشناس مسائل دینی در خصوص حجاب وجایگاه زن در اسلام ، اظهار داشت:زن درجاهلیت قبل از اسلام هرگز درحد یک انسان مطرح نبود وبا اومعامله یک کالا ویا حداکثر یک حیوان  میشد، درنظر رومیان زن مظهر نام شیطان وانواع ارواح موذی بود،زن رومی در شمار اشخاص نبود بلکه در ردیف کالا واشیا قرار داشت وبدین جهت پس از مرگ سرپرست خانواده به وارث منتقل می شدند وبدین ترتیب همیشه "ارث "بودند نه "وارث"

 

وی گفت:حجاب حقیقتی که به تنهایی حریف تمام شجاعت فرهنگ غربی است ،زن با حجاب همانند گوهری درصدف است که در این پوشش از هر گزندی در امان است وحجاب زن است که به او ارزش می دهد .

 

 

فاطمه رحمت پی کارشناس حوزوی گفت:حجاب مایه ی تشخیص وآزادی زن است؛برخلاف تبلیغات ابلهانه وظاهربینانه ی مادیگرایان ،مایه اسارت زن نیست .

 

وی افزود:زن با برداشتن حجاب های خود،با عریان کردن آن چیزی که خدای متعال وطبیعت پنهان بودن آن را از او خواسته ،خودش راکوچک میکند،خودش راسبک میکند.خودش را کم ارزش میکند.

 

رحمت پی درادامه بیان کرد:حجاب وقار است ، متانت است ؛ارزشگذاری زن است.این را باید خیلی قدر دانست وبرای کسانی که به ارزش آن توجهی نداشته اند نهادینه کرد.

 

در ادامه بحث زینب ویس مرادی کارشناس مسائل دینی  افزود:غرب میخواهد فرهنگ خود را برهمه جا حاکم کند.فرهنگ غرب ،برهنگی است؛که این برهنگی واین شکل فضاحت  آمیزی که بعضی زنان در بسیاری از کشورهای غربی  دارند،در خود غرب نیز همه گیر نیست .

 

وی در این خصوص گفت:آنها می خواهند همین فرهنگ غلط راکه خود دچار آن شده اند راا به کشورهای اسلامی هم صادر کنند.

 

ویس مرادی به استحکام کانون خانواده وتبعیت فرزندان از والدین اشاره کرد وگفت:باید کارگاه های تربیتی در ندارس وادارات به صورت مداوم برگزار گردد، خانواده هاباید به مسئولیت خود در هر جایگاهی آگاه شوند تا استحکام خانواده از هم نپاشد

دیدگاه شما

آخرین اخبار