http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
25. تير 1396 - 13:38   |   کد مطلب: 20106
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9 کشورخبرداد :
‍ خرید تضمینی گندم در استان کرمانشاه از مرز 400 هزار تن گذشت
ریوار:مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9 کشور گفت:از ابتدای فصل خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان کرمانشاهی بالغ بر 400 هزار تن گندم بصورت تضمینی خریداری و در سیلوهای استاندارد ذخیره سازی شده است .

مظفررحیمی درگفت وگو با خبرنگار ریوار،گفت : با برنامه ریزی های صورت گرفته  70 مرکز خرید استاندارد در سراسر استان به منظور خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان کرمانشاهی در سراسر استان در نظر گرفته است که در حال حاضر با پایان یافتن برداشت گندم از مناطق گرمسیری استان تعداد 64 مرکز در مناطق سردسیری در حال انجام این امر می باشند .

 

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9 کشور ، تعداد مراکز دولتی را 7 مرکز اعلام کرد و ابراز داشت : با استفاده از توان بخش خصوصی و همچنین مباشرین سازمان  تعاون روستایی ، و نیز زحمات مضاعف همکاران شرکت غله و خدمات بازرگانی و همچنین حضور مستمر ناظرین سازمان جهاد کشاورزی استان ، توانستیم رضایت کشاورزان را جلب و از بروز بسیاری از تخلفات جلوگیری نماییم .

 

وی در خصوص کیفیت گندمهای خریداری شده ابراز داشت : خوشبختانه امسال با عزم جدی مسئولین استانی بخصوص تلاشهای شبانه روزی کارکنان مجموعه سازمان جهاد کشاورزی و کشاورزان گرانقدر،  شاهد ارتقا کیفیت و نیز کاهش درصد سن زدگی گندمهای خریداری شده هستیم .

 

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه ظرفیت ذخیره سازی استان را حدود یک میلیون دویست و پنجاه هزار تن سیلوی و انبار استاندارد اعلام کرد و افزود : از این مقدار فضای ذخیره سازی ، 370 هزار تن مطعلق به بخش دولتی و 870 هزارتن نیز مطعلق به بخش خصوصی و کارخانجات آرد سازی می باشند و در واقع نزدیک به 10 درصد کل فضای ذخیره سازی استاندارد کشور در استان کرمانشاه قرار دارد .

 

 
این مقام مسئول ساعات کاری مراکز خرید را از ساعت 8 صبح لغایت 9 شب اعلام کرد و از کشاورزان خواست تا با انتخاب زمان مناسب و با ارائه معرفی نامه معتبر از مراکز خدمات سازمان جهاد کشاورزی استان ، نسبت به تحویل گندم مازاد بر نیاز خود به هر یک از مراکز خرید  سطح استان که از طریق این شرکت تعیین شده است ، اقدام و از فروش گندم خود به دلالان خودداری نمایند .

 

شایان ذکر است خرید تضمینی گندم در مناطق سردسیری و معتدل استان کرمانشاه تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد و پیش بینی می گردد  تا پایان فصل خرید حدود 600 هزار تن گندم از کشاورزی خریداری و ذخیره سازی گردد .

دیدگاه شما

آخرین اخبار