http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
26. تير 1396 - 10:39   |   کد مطلب: 20110
ریوار:رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمانشاه گفت: توجه به اشتغال و توانمندسازی شغلی مددجویان و معلولین در سازمان بهزیستی از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است

زهره شریفی رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمانشاه در گفت وگو با خبرنگار ریوار،در خصوص اشتغال مددجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستان کرمانشاه  و میزان اشتغال ایجاد شده برای آنان گفت: در طی سال 95 در راستای ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان به 26 زن سرپرست خانوار تحت پوشش این نهاد  تسهیلات مشاغل خرد اعطا شد.

 

وی از  پرداخت تسهیلات مشاغل خرد به ۳۳ نفر از معتادین بهبود یافته شهرستان کرمانشاه نیز طی مدت ذکر شده خبر داد و افزود: همچنین به 111 مددجو در حوزه توانبخشی این تسهیلات تعلق گرفت و اعطا شد.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمانشاه، مجموع مددجویان تحت پوشش این نهاد که از تسهیلات مذکور برخوردار شدند را 170 نفر اعلام کرد که مجموعا مبلغی بالغ بر دو میلیارد و 550 میلیون تومان تومان تسهیلات دریافت کردند.

 

وی هم‌چنین از پرداخت تهسیلات مشاغل خانگی به  ۱۰ نفر و به مبلغ ۵۰ میلیون تومان طی مدت ذکر شده خبر داد و گفت: از دیگر اقدامات در این زمینه می‌توان به پرداخت  ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به جامعه هدف و در حوزه توانبخشی و اموراجتماعی اشاره کرد.

 

شریفی اشاره‌ای نیز به  پرداخت بیمه خویش فرما به تعداد ۲۶۵ نفر از مددجویان به مدت ۵ سال اشاره کرد و گفت: همچنین حق بیمه کارفرما به تعداد ۷۸ نفر پرداخت و پرداخت بیمه هدفمندی یارانه ها به تعداد ۳۵ نفر صورت گرفته است.

 

وی تصریح کرد: در خصوص بیمه سازمان به کارفرمایانی که  مددجویان تحت پوشش بهزیستی را به کار بگیرند علاوه بر پرداخت ۲۰ میلیون وام با سود ۴ درصد به مدت  ۵ سال بیمه آنها را بهزیستی پرداخت می‌کند.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیز در راستای ایجاد اشتغال و زمینه اشتغال تعداد ۵۰ نفر م به بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات معرفی شده اند که حدود یک میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند.

 

وی از ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان طی تفاهم‌نامه‌ای با اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خبر داد و تصریح کرد: در این راستا 31 نفر از مددجویان تحت پوشش برای آموزش رشته درب و پنجره سازی به اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان معرفی شدند.

 

شریفی با تاکید بر اینکه توجه به اشتغال و توانمندسازی شغلی مددجویان و معلولین در سازمان بهزیستی از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است، گفت: کمک به راه اندازی طرح های خود اشتغالی و تجهیز و توسعه زمینه های کسب و کار موجود و آموزش فنی حرفه ای از جمله راهکارهای نیل به هدف عالی سازمان که همانا خودکفایی، استقلال و عدم وابستگی آنان به حمایت‌های مالی سازمان و دولت است که از طریق انجام یک سری فعالیت‌های پیگیری می‌شود.

 

وی، مصاحبه و مشاوره شغلی از طریق کارشناسان و مددکاران و تشکیل پرونده کارو اشتعال برای جامعه هدف، پرداخت تسهیلات خود اشتغالی از منابع موجود،  شناسایی کارفرمایان متقاضی نیروی انسانی و سوق دادن تقاضای آنان در جهت جدب نیروی کار ازبین جامعه هدف سازمان،پرداخت حق بیمه خویش فرمایی معلولین و مددجویان، پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معلولین و مددجویان و ایجاد تعامل با سازمان فنی و حرفه ای در جهت آموزش جامعه هدف را از جمله فعالیت‌های ذکر شده برشمرد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار