http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
16. شهريور 1396 - 14:09   |   کد مطلب: 20410
ریوار:مدیرکل امورعشایراستان از مناطق عشایری شهرستان گیلانغرب و نحوه خدمات رسانی به عشایر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛مهندس آزادی مدیرکل امورعشایراستان ،فرهاد همتی فرماندار شهرستان گیلانغرب به همراه بخشدار گواور ،وحیدالهی رئیس اداره عشایری شهرستان و سایر مسئولین ذیربط از مناطق عشایری شهرستان و نحوه خدمات رسانی به عشایر بازدید نمودند و با حضور تعدادی از عشایر ضمن  بررسی مشکلات جامعه عشایری شهرستان گیلانغرب  در خصوص رفع کمبودها و برخورداری این قشر مولد از شاخصهای توسعه و امکانات رفاهی و بهداشتی تصمیماتی اتخاذ نمودند. 

 

 

دراین دیدار مهندس آزادی مدیرکل امورعشایراستان ، آماری از تعداد خانوار ودام عشایر شهرستان و تولیدات آنها ارائه نمودند(1448خانوار که با در اختیارداشتن 200000راس دام سالانه بیش از 2500تن گوشت قرمز ،3500تن شیر و 200تن الیاف دامی تولید می کنند ) واشاره ای به اقدامات صورت گرفته در زمینه آبرسانی سیار و مرمت راههای عشایری منطقه داشتند و ابراز امیدواری کردند که به همت مسئولین محترم بتوانیم خدمات مطلوبتری در حمایت از تولیدات عشایر به این عزیزان ارائه دهیم .

 

 

 در ادامه فرهاد همتی فرماندار شهرستان گیلانغرب نیز  ضمن ابراز خرسندی و تقدیر از اداره کل امورعشایر و امورعشایر شهرستان  به جهت اقدامات و خدمات صورت گرفته در منطقه گفت : عشایر مردمانی با صفا و ساده دل هستند و با تولیدات خود نقش عمده ای در اقتصاد کشور ایفا می کنند ،.ایشان افزود عشایر علاوه بر اینکه با کمترین بار مالی برای دولت به تولید مبادرت می کنند، نقش عمده ای هم در برقراری امنیت مرزهای استان ایفا می کنند و با تمام توان برای خدمت به این قشر قدم برمیدارم .

 

 

وی پراکندگی محلهای زندگی عشایر و صعب العبور بودن راههای مناطق عشایری را از مشکلات جدی عشایر عنوان کرد وگفت با توجه به مقتضیات زمان ونوع زندگی عشایر، باید تمهیداتی برای بهبود وضع معیشت این قشرمولد اتخاذ نمود، تا عشایر عزتمندتر از گذشته به زندگی خود ادامه دهند. و مجموعه فرمانداری شهرستان  با تمام توان در صدد برطرف نمودن مشکلات عشایر خواهد بود

 

 

همچنینجمعی از عشایر منطقه  ضمن خیرمقدم به جناب آقای مهندس آزادی و دیگر مسئولین،از خدمات ارائه شده نظیر آبرسانی سیار ، مرمت وبازگشایی راهها و ..... تشکر نمودند و ابراز داشتندبه لحاظ مرتع و چرای دام در منطقه مشکلاتی دارند و نیازمند مساعدت بیشتر دولت در این زمینه هستند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار