http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
عکاس افتخاری ریوار باشید
قیمت روز سکه و طلا
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
21. شهريور 1396 - 11:25   |   کد مطلب: 20445
مدیرجهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه خبرداد:
پيش بيني كشت 4500 هكتار کلزا در شهرستان کرمانشاه
ریوار:مدیرجهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: پيش بيني می شود 4500 هكتار کلزا در شهرستان کرمانشاه کشت شود.

نور بخش حاتمی مدیرجهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار ریوار،گفت: پيش بيني می شود  4500 هكتار کلزا در شهرستان کرمانشاه کشت شود.

 

 مهندس حاتمی افزود: سطح زير كشت محصول كلزا در سال زراعی گذشته در اين شهرستان 980  هكتار بوده كه از اين سطح2550 تن دانه روغني كلزا برداشت شد.

 

وی تصریح کرد: کاشت، داشت و برداشت این محصول در شهرستان به صورت مکانیزه انجام می‌شود و یک سوم مزارع نیز به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز هستند.

 

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه تأمین دستگاه‌های کاشت و برداشت، توزیع نهاده های کشاورزی لازم، بکارگیری کارشناسان ناظر و نظارت آن ها بر عملیات کاشت و داشت را از جمله خدمات مهم ارائه شده به کشاورزان این شهرستان اعلام کرد.

 

گفتی است کلزا به عنوان یک گیاه مناسب روغنی برای کشت در شرایط آب و هوایی استان مورد توجه قرار گرفته و با توجه به شرایط دما و رطوبت، کاشت پاییزه این گیاه دراین شهرستان به راحتی امکان‌پذیر است و این محصول با داشتن ریشه‌های عمیق و راست خود قادر به شکستن لایه‌های نفوذ ناپذیر خاک بوده و سبب افزایش عمق خاک زراعی می‌شود و نقش مهمی در تناوب زراعی، کنترل علف‌های هرز سخت جان و افزایش عملکرد محصول گندم در کشت بعدی زمین خواهد شد .

دیدگاه شما

آخرین اخبار