http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
16. مهر 1396 - 18:40   |   کد مطلب: 20554
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خبرداد:
وجود 165 هزار نفر سالمنددر استان کرمانشاه
ریوار: مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه از وجود 165 هزار سالمند در استان کرمانشاه خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛دکتر امید قادری در همایش روز سالمندان، اظهار داشت: سالمندی هم مانند سایر دوران زندگی نیازمند برنامه ریزی است.

 وی با اشاره به افزایش نرخ سالمندی به دلیل افزایش شاخص های امید به زندگی و رفاه اجتماعی، گفت: امروزه سن امید به زندگی به 72 سال رسیده است.

 

 دکتر قادری خاطر نشان کرد: بر اساس شاخص های بهداشت جهانی جز کشورهای پیشرو هستیم.

 

 وی با اشاره به جمعیت 2 میلیونی استان کرمانشاه، افزود: از این جمعیت 165 هزار نفر سالمند هستند که بخشی از آنان نیروی فعال و برخی نیروهای تجربی هستند.

 

 دکتر قادری گفت: در سطح استان نیز از میان این افراد سالمند، دبیرخانه شورای سالمندان فعالیت خود را آغاز کرده و کارگروه های آن تشکیل شده است.

 

 وی با تاکید بر اینکه نباید تنها یک نهاد وظیفه ساماندهی سالمندان را بر عهده داشته باشد، افزود: همه نهادهای دولتی وخیرین باید کمک کنند تا برنامه ریزی مناسبی برای سالمندان انجام شود.

 

 دکتر قادری گفت: در سطح استان چهار مرکز روزانه سالمندان و پنج مرکز نگهداری شبانه روزی برای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی، فرهنگی و توانبخشی وجود دارد.

 

 وی با اشاره به اینکه درصدد گسترش مراکز روزانه خدماتی به سالمندان هستیم، افزود: با اعتبارات اخذ شده درصدد راه اندازی یک مرکز روزانه نگهداری سالمندان در جنوب شهر کرمانشاه هستیم.

 

 دکتر قادری با اشاره به اینکه در تلاش برای راه اندازی مجدد بنیاد فرزانگان با ساختاری جدید هستیم، گفت: کرمانشاه دارای بافتی عشیره ای است که در آن سالمندان از جایگاهی ویژه برخوردار هستند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار