http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
عکاس افتخاری ریوار باشید
قیمت روز سکه و طلا
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
16. مهر 1396 - 18:46   |   کد مطلب: 20556
ریوار: رئیس پلیس فتا استان در خصوص آگهی ها و پیامک هایی که به نظر جذاب و خارج از قوانین سازمان حج و زیارت است، هشدار داد و گفت: افراد جهت ثبت نام به دفاتر مجاز و مورد تایید سازمان حج و زیارت مراجعه کنند و مدارک هویتی از قبیل گذرنامه به افراد غیر مسئول واگذار نکنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛سرهنگ "علی کریمی" اظهار کرد: با توجه به اینکه تهیه ویزا و روادید به صورت اینترنتی یکی از راهکارهای موثر در کاهش هزینه، صرفه جویی در وقت و زمان، آسایش و رفاه زائران است، لذا در فضای مجازی نیز افرادی با درج آگهی های جذاب اما جعلی قصد جلب توجه زوار محترم را دارند.

 

این مقام انتظامی ادامه داد: باید توجه داشت برپایی سایت‌های جعلی و تقلبی یکی از مهمترین شگردهای مجرمانه ای است که در ایام مناسبتی صورت می‌گیرد.

 

سرهنگ کریمی افزود: مجرمان با طراحی سایت های شبیه سایت های اصلی که درگاه های بانکی جعلی دارد اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد می کنند؛ بنابراین کاربران در هنگام پرداخت وجه حتماً به سایت اصلی وارد شوند و برای این کار به جای جستجو در موتورهای جستجو مثل گوگل، یاهو و...، بهتر است خود اسم سایت را در آدرس بار صفحه اینترنتی وارد کنند و حتماً از سایت هایی خرید کنند که نماد اعتماد الکترونیک دارد.

 

وی در خصوص آگهی ها و پیامک هایی که به نظر جذاب و خارج از قوانین سازمان حج و زیارت است، هشدار داد و گفت: افراد جهت ثبت نام به دفاتر مجاز و مورد تایید سازمان حج و زیارت مراجعه کنند و مدارک هویتی از قبیل گذرنامه به افراد غیر مسئول واگذار نکنند، همچنین اسکن آن را به سایت های فاقد نکات امنیتی و نا امن ارسال نکنند.

 

سرهنگ کریمی در ادامه افزود: شهروندان عزیز می توانند جهت  اطلاع از لیست دفاتر مجاز در استان خود به سایت رسمی سازمان حج و زیارت مراجعه نمایند.

 

رئیس پلیس فتا استان در پایان توصیه کرد: در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش فوریت های پلیسی با ما در میان بگذارند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار