http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
عکاس افتخاری ریوار باشید
قیمت روز سکه و طلا
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
17. مهر 1396 - 12:41   |   کد مطلب: 20566
مدیر کل امور عشایر استان کرمانشاه خبرداد:
صدوربیش از سه هزار کارت تردد برای عشایر استان کرمانشاه
ریوار:مدیر کل امور عشایر استان کرمانشاه ازصدوربیش از سه هزار کارت تردد برای عشایر استان کرمانشاه جهت کوچ به مناطق قشلاقی خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛علی‌اشرف آزادی در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی کوچ پاییزه عشایر که امروز در کرمانشاه برگزار شد با اشاره به سهم عشایر کرمانشاه در تولید گوشت و دیگر فرآورده‌های دامی اظهار داشت: عشایر این استان سالانه با تولید بالغ بر 10 هزار تن گوشت قرمز، 24 هزار و 500 تن شیر، 600 تن روغن حیوانی و یک هزار و 630 تن  انواع الیاف دامی نقش بسزایی در رونق اقتصادی کرمانشاه دارند.

 

مدیر کل امور عشایر استان کرمانشاه پیرامون خدمات‌رسانی به عشایر سطح استان گفت: روزانه بیش از یک هزار مترمکعب آب آشامیدنی سالم از ابتدای امسال تاکنون به کمک  30 دستگاه کامیون تانکردار جهت مصرف شرب خانوار و دام بین پنج هزار خانوار عشایر توزیع شده است.

 

آزادی با اشاره به اینکه امسال کوچ پاییزه عشایر مصادف شده است با زمان تردد زائران اربعین حسینی ، با هماهنگی مسئولین و دستگاههای مرتبط تمهیدات لازم جهت کوچ عشایر اندیشیده شده است و بر اساس مصوبه جلسه ،عشایر عزیز میتوانند از تاریخ 25 مهرماه لغایت 5 آبان ماه مبادرت به کوچ نمایند تا مشکلی بابت تردد در مسیرهای منتهی به مرز خسروی و مهران نداشته باشند.

 

آزادی با اشاره به اینکه  کوچ عشایر استان به دو صورت درون‌استانی و برون‌استانی صورت می‌گیردگفت: عمده عشایر استان در مناطق قشلاقی درون استان و استان‌های ایلام و خوزستان مستقر خواهند شد.

 

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه افزود: عشایر استان کرمانشاه در کوچ پاییزه مسافتی بین ١٥تا ٧٠٠ کیلومتر را در مدت ٤٥روز طی می‌کنند تا به محل قشلاقی استقرار خود برسند.

 

آزادی با اشاره به برنامه‌ريزي انجام شده جهت كوچ پاييزه عشاير گفت:  طبق هماهنگي به‌عمل آمده مسئولان استان و همچنین استان‌های ایلام و خوزستان كار ارائه خدمات رفاهي، بهداشتي، آموزشي و مسائل امنيتي عشاير در مسيرهاي كوچ و مناطق گرمسيري بهتر از سال گذشته انجام خواهد شد.

 

وی افزود: به منظور كاهش خطرات احتمالي جاده‌اي بيش از دو‌هزار عدد تراكت هشداردهنده، در مسير كوچ عشاير بین رانندگان توزیع می‌شود و براي استقرار عشاير در مناطق مرزي با هماهنگي ارگان‌هاي نظامي بيش از سه‌هزار عدد كارت تردد ويژه مناطق مرزي و برای عشایر متقاضی برگ تردد موقت حمل مايحتاج صادر خواهد شد.

 

سپس اعضای حاضر نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه خدمت رسانی به جامعه زحمتکش عشایری در زمان کوچ ، ایل راهها و سایر موضوعات مربوط بیان نمودند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار