http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
30. مهر 1396 - 18:40   |   کد مطلب: 20631
با حضور معاونان توانبخشی بهزیستی استان های مختلف کشور؛
کارگاه آموزشی منطقه ای پروژه نویسی به میزبانی کرمانشاه برگزار شد
ریوار:دومین کارگاه آموزشی منطقه ای علمی-آموزشی"پروژه نویسی" با حضور معاونان توانبخشی بهزیستی استان های مختلف کشور و مسئولان ستادی سازمان بهزیستی به میزبانی کرمانشاه در هتل بین المللی پارسیان این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛دکتر امید قادری مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در این کارگاه با اشاره به حضور معاونین توانبخشی بهزیستی سراسرکشور در این کارگاه آموزشی، اظهار کرد: این کارگاه با هدف ارتقای خدمات توان پزشکی و توانبخشی برای جامعه هدف و افراد نیازمند برگزار شده است.

 

 

 

وی حوزه توانبخشی را یکی از زمینه‌های تخصصی فعالیت بهزیستی دانست و یادآور شد: توانبخشی برند بهزیستی است و اگر توانبخشی را از بهزیستی بگیریم کارکردش متفاوت خواهد شد.

 

 

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه بر لزوم گسترش و ارتقای فعالیت‌های بهزیستی در حوزه توانبخشی تاکید کرد و افزود: باید موضوعات خلاقانه طراحی کنیم و ظرفیت حوزه توانبخشی را بالا ببریم.

 

 

 

دکتر قادری با اشاره به نهادهای موازی و به نوعی رقیب بهزیستی در حوزه توانبخشی، تاکید کرد: اگر در توانبخشی دچار رکود شویم، زحمت‌هایی که در این سال‌ها برای توانبخشی کشیده ایم هدر خواهد رفت. 

 

 

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه سال‌ها درگیر جنگ و پیامدهای ناشی از آن بود، گفت: این امر علاوه بر افزایش آسیب‌های اجتماعی باعث بالا رفتن آمار معلولیت در استان شده است.

 

 

 

این مسئول خاطرنشان کرد: متاسفانه آمارهای خوبی در حوزه آسیب‌های اجتماعی و معلولیت نداریم و برای خروج از این وضعیت نیازمند کار جهادی هستیم.

 

 

 

وی با بیان اینکه در کرمانشاه خدمات قابل توجهی به افراد نیازمند در حوزه توانبخشی و توان پزشکی ارائه می‌شود، عنوان کرد: این خدمات شامل کاردرمانی، گفتار درمانی، فیزیوتراپی، شنوایی سنجی و ... است که فقط به شهرستان کرمانشاه محدود نمی‌شود و در سایر شهرستان‌های استان نیز ارائه این خدمات را داریم. 

 

 

 

 دکتر نیلوفر اختیاری معاون امور توانبخشی بهزیستی استان کرمانشاه نیز از وجود 31 هزار معلول در کرمانشاه خبر داد که از خدمات بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

 

 

 

وی همچنین از فعالیت 41 مرکز روزانه، شبانه، سالمندان و ... نیز تحت نظر بهزیستی در استان کرمانشاه خبر داد که به جامعه هدف معلولین ارائه خدمات می‌کنند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار