http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
عکاس افتخاری ریوار باشید
قیمت روز سکه و طلا
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
1. آبان 1396 - 10:27   |   کد مطلب: 20634
ریوار:مدیر کل امور روستایی وشورای استانداری کرمانشاه گفت:بخشی از درآمد مالیات بر ارزش افزوده به مناطق عشایری اختصاص خواهد یافت

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛مهندس امیر خسروانی  مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه از پروژه بزرگ  کانون توسعه سگر که از پروژه های سفر پرخیر وبرکت مقام معظم رهبری به استان است بازدید نمود.

 

 

 

دراین بازدید که مهندس علی اشرف آزادی  مدیر کل امور عشایر استان نیز حضور داشت   پروژه اسکان عشایر سگر شامل احداث ده کیلومتر راه شنی درجه دو، راه‌اندازی سایتهای اسکان عشایر، بهسازی چشمه‌ها، احداث سه استخر ذخیره آب برای آبیاری باغات منطقه و دامپروری و پرورش آبزیان سردآبی مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

 

در حاشیه این بازدید امیر خسروانی مدیر کل دفتر امورروستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه ضمن ابراز خرسندی از اجرای این چنین پروژه ها برای بهره مندی عشایر گفت عشایر بخش مهمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند و نیازمند ارائه خدمات میباشند.

 

خسروانی پیرامون برنامه اسکان داوطلبانه عشایر گفت: اسکان عشایر از سیاست‌های عمومی دولت است و مکان‌های در نظر گرفته شده باید ظرفیت مناسبی به لحاظ شرایط دامپروری و کشاورزی داشته باشند تا زمینه اشتغال پایدار عشایر را فراهم نمایند.

 

 

ایشان پس از بازدید از تمامی نقاط مختلف کانون توسعه سگر گفت  منطقه عشایری (سگر ) از پتانسیلها و ظرفیتهای بسیاری در زمینه های دامپروری ، باغداری ، کشاورزی ، پرورش آبزیان و زنبورداری برخوردار میباشد و در صورت فراهم نمودن زیرساختهای لازم با توجه به جذابیتهای زندگی عشایری میتوان این کانون  را به عنوان یکی از قطبهای گردشگری برای توسعه صنعت گردشگری  معرفی نمود .

 

 

خسروانی با اشاره به اینکه عشایر یک قشر تولید کننده هستند، افزود: این بخش از جامعه نیازمند خدمات فرهنگی، آموزشی و بهداشتی بسیار بیشتری هستند و مسئولین مربوطه نیز از برنامه‌های ارائه شده در این زمینه حمایت می‌کنندو در صدد این هستیم که  بخشی از درآمد مالیات بر ارزش افزوده که از اعتبارات ماده 6 برنامه ششم توسعه می باشد را با لحاظ نمودن نسبت جمعیتی   به بخش عشایری اختصاص دهیم تا انشااله شاهد افزایش شاخصهای توسعه در مناطق عشایری باشیم.

 

 

در ادامه مهندس آزادی مدیرکل امورعشایر استان نیز با اشاره به سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه گفت ۲۰ مهرماه یادآور حماسه و خاطرات فراموش ناشدنیست که تمام قشرهای مختلف استان در استقبال از مقام معظم رهبری خلق نمودند و باردیگر ثابت کردند که پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه هستند و خواهند بود.

 

 

 ایشان با اشاره به برکات معنوی سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه  ، بر پروژه های مصوب سفر و تاثیر بسزای آن در شکوفایی وتوسعه استان تاکید نمود و ضمن اشاره به پروژه کانون توسعه سگر شهرستان دالاهو که از مصوبات سفر پربرکت مقام معظم رهبری در مناطق عشایری است ، اجرای این مصوبات را  در مناطق عشایری سبب بهرمندی این قشر از شاخصهای توسعه، رفع محرومیتها،رونق اقتصادی ، اشتغال پایدار و افزایش تولید دانست.و اظهار امیدواری کرد که به همت مسئولین ذیربط  هرچه سریعتر این پروژه به بهره برداری برسد و شاهد افزایش تولیدات عشایر در منطقه باشیم.

 

 

کانون توسعه سگر در فاصله 28 کیلومتری شهرستان دالاهو و110کیلومتری کرمانشاه واقع شده است. این کانون با هدف ساماندهي و اسكان داوطلبانه عشاير منطقه و ارتقای شاخص های توسعه و رفاه ا ایجاد شده است و با مساحت 2616 هکتار، بیش از 45 خانوارعشایر و 12000راس دام را در فازاول وحدودا یکصد خانوار را در فازهای بعدی تحت پوشش قرار میدهد.

 

 

از نتایج اجرای این پروژه می توان به ارتقای شاخصهاي توسعه انساني از قبیل آموزش ،بهداشت، سوخت ‌رساني، راه مناسب، آب شرب، برق و افزایش درآمد و رفاه خانوارهای عشایر اشاره نمود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار