http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
1. آبان 1396 - 12:21   |   کد مطلب: 20635
پاسخ شفاف مدیر بهزیستی شهرستان کرمانشاه؛
خبرمبنی برمرگ کودک بدسرپرست در پی تعلل بهزیستی کذب است
ریوار: رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمانشاه با اشاره به انتشار خبری مبنی بر مرگ یک کودک بدسرپرست در کرمانشاه در پی تعلل بهزیستی خبری کذب دانست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛زهره شریفی رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمانشاه با اشاره به انتشار خبری مبنی بر مرگ یک کودک بدسرپرست در کرمانشاه در پی تعلل بهزیستی، اظهار کرد: نظر به اظهارات مسئول خیرین جمعیت دانشجویی امام علی(ع) مبنی بر اطلاع این سازمان از وضعیت 10 کودک در معرض خطر جانی، مدیریت بهزیستی شهرستان کرمانشاه اعلام می دارد که بر اساس مستندات موجود این موضوع، زمانی به بهزیستی شهرستان کرمانشاه ابلاغ گردیده است که بیش از دو هفته از مرگ کودک می گذرد.

 

 

وی ادامه داد: دلیل فوت کودک تصادف با خودرو اعلام شده و این کودک بر اساس قانون تحت سرپرستی پدر و مادر بوده همچنین هیچ گونه گزارشی مبنی بر کودک آزاری در این حادثه اعلام نشده است.

 

 

به گفته رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمانشاه، این موضوع غیرمنصفانه و بدون تحقیق در صورتی منتشر می شود که مدیریت بهزیستی شهرستان کرمانشاه طی سال گذشته قریب به 400 کودک کار شناسایی کرده و خدماتی مانند: بیمه سلامت، هماهنگی با آموزش و پرورش و انجام امور مددکاری و مشاوره ای به منظور ادامه تحصیل کودکان شناسایی شده و حمایت خانواده این کودکان از طریق ودیعه مسکن خرید لوازم ضروری، توزیع بسته حمایتی غذایی، برگزاری کلاس های آموزشی و حرفه ای برای این کودکان و خانواده های آنها، حمایت از طریق مراکز شبه خانواده، برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری از اعتیاد، حمایت از خانواده کودک کار به منظور ایجاد اشتغال و جلوگیری از کار این کودکان به آنان ارائه داده است.

 

 

این مسئول بیان داشت: این موضوع از طرف مدیریت بهزیستی شهرستان کرمانشاه در حال بررسی است و متعاقبا اخبار تکمیلی منتشر خواهد شد.

 

 

وی ابراز امیداوری کرد، دوستان عزیز و اصحاب محترم رسانه قبل از انتشار اخبار با روابط عمومی این اداره کل تماس حاصل نموده و از کم و کیف رویداد کسب اطلاع دقیق نمایند.

 

 

گفتنی است، مدیریت بهزیستی شهرستان کرمانشاه ضمن تقدیر از حساسیت همه فعالان اجتماعی برای همه همشهریان آرزوی توفیق روزافزون دارد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار