http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
30. آبان 1396 - 18:02   |   کد مطلب: 20845
ریوار:مدیرمخابرات منطقه کرمانشاه اعلام کرد: بیش از پنج میلیارد تومان خسارت به شبکه کابل، تجهیزات مخابراتی و ساختمانهای مخابرات در مناطق زلزله زده وارد شده است .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛مهندس قبادیان مدیرمخابرات کرمانشاه امروز درجمع خبرنگاران، گفت:  از ابتدای وقوع زلزله به جز دقایق اولیه ما با قطعی شبکه مخابراتی روبرو نبودیم و بیشترین قطعی که ما در ساعات اولیه زلزله داشتیم ناشی از قطع برق منطقه بود. 

 

 

قبادیان اظهار داشت : به دلیل ورود نیروهای امدادگر و نیز نگرانی مردم برای اطلاع از حال بستگان و اوضاع منطقه، در همان ساعات اولیه زلزله با ترافیک بسیار شبکه ارتباطی  مواجه شدیم و برای همین ظرفیت شبکه را به دو برابر افزایش دادیم .

 

 

وی  همچنین با بیان اینکه نیروهای مخابراتی بلافاصله پس از وقوع زلزله به محل حادثه اعزام شدند، گفت: خوشبختانه تجربه‌ای که از زلزله‌های گذشته در استان‌های دیگر داشتیم موجب شد تا در زلزله اخیراستان باکمترین مشکل روبروشویم.  

 

 

 

مدیرمخابرات کرمانشاه اعلام کرد : بر اساس تجربه‌ای که داشتیم تجهیزات فنی از قبل به سازه های بتنی ثابت شد و این امر موجب شد در زلزله کمترین خسارت را دیده و کمترین میزان قطعی شبکه را داشته   باشیم.

 

 

 

وی افزود :برخی تجهیزات مخابراتی اصلی که استفاده میشود  تا سه روز برق اضطراری دارند، اما برای مراکز کم ظرفیت و سایت‌های موجود در شهر و اماکن عمومی معمولا از برق شهری و یا باطری استفاده می گردد، بنابراین با قطع برق، این سایت‌ها و تجهیزات دچار مشکل شده و قطعی حادث می‌شود. ازآنجا که در بعضی از مناطق زلزله زده ما با قطعی 30 ساعته برق مواجه بودیم با گذشت چند ساعت بعد از وقوع زلزله برق باطری ها به اتمام رسید و قطعی موقتی در شبکه پیش آمد .

 

 

 ایشان ضمن قدردانی از استانهای معین که مخابرات کرمانشاه را در تامین مولد برق یاری رسانده بودند اعلام کرد : با همکاری استانهای معین و ورود مولدهای  برق به استان قطعی شبکه مرتفع و ارتباط شبکه به حالت اول برگشت ووضعیت نرمال گردید .

 

 

 

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه همچنین اضافه کرد:با توجه به حجم ترافیک بالای  شبکه، مخابرات منطقه کرمانشاه هفت سایت پورتال همراه اول را در مبادی ورودی شهرسرپل ذهاب  و اماکن پرتردد و مراکز حساس مانند فرمانداری مستقر کرد  و با توجه به برطرف شدن اختلالات جزئی اینترنت ,هم اکنون شاهد ارتباطات عادی و بدون اختلال در زمینه تلفن همراه و اینترنت در مناطق زلزله زده هستیم. 

 

 

قبادیان با افزودن این نکته که تمامی کارکنان مخابرات در حالت آماده باش هستند تصریح کرد: در حال حاضر تیم‌های مخابراتی در مناطق  آسیب دیده حضور  دارند وبدقت  شبکه را بررسی میکنند  و در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی برای رفع آن اقدام خواهند کرد .

دیدگاه شما

آخرین اخبار