http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
2. آذر 1396 - 14:29   |   کد مطلب: 20858
ریوار:رییس شبکه دامپزشکی شهرستان قصرشیرین از ادامه پایش و لکه گیری مناطق زلزله زده برای معدوم سازی لاشه های تلف شده خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛دکتر شهریار پاکباز امروز درجمع خبرنگاران ،ضمن عرض تاسف و تسلیت به خاطر وقوع زلزله اخیر که منجر به درگذشت و یا مصدوم شدن تعدادی از هموطنان شد، اظهار کرد: از همان ساعات ابتدای وقوع زلزله با توجه به حساسیت موضوع با حضور مسئولان ستادی و روسای شبکه های دامپزشکی شهرستانها در اداره کل دامپزشکی استان کمیته فنی بحران زلزله تشکیل شد.

 

 

 

وی افزود: در این جلسه امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی برآورد شد و اکیپ های اداره کل دامپزشکی استان برای بررسی روستاهای درگیر به مناطق زلزله زده اعزام شدند و همزمان با کمک مسئولان اداره کل و سازمان دامپزشکی اقلام مورد نیاز مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان قصرشیرین با بیان اینکه تمامی روستاهای این شهرستان پایش شده است، گفت: کل تلفات شهرستان در اثر زلزله 18 راس دام سبک، 2 راس دام سنگین و 500 قطعه طیور بود که معدوم سازی آنها انجام شد.

 

 

دکتر پاکباز بیان داشت: بیشتر تلفات در شهرستان سرپل ذهاب اتفاق افتاده است، چرا که در این شهرستان برخی از روستاها از 10 تا 100 درصد تخریب شده اند.

 

 

وی از استقرار ستاد پشتیبانی عملیات دامپزشکی در شهرستان قصرشیرین خبر داد و گفت: عملیات خدمت رسانی دامپزشکی با حضور 65 اکیپ از ادارت کل دامپزشکی 4 استان کشور( ایلام، همدان، لرستان و کردستان) در این مناطق برای جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه ها صورت گرفت.

 

 

این مقام مسئول با اشاره به انجام ضدعفونی جایگاه های دامی و حفر گودال تلفات برای لاشه دام های تلف شده توسط همکاران در این 65 اکیپ، بیان داشت: همچنین اکیپ هایی از شهرستانهای استان همچون صحنه، اسلام آباد غرب، دالاهو و گیلان غرب به این مناطق اعزام شده اند.

 

 

به گفته رییس شبکه دامپزشکی شهرستان قصرشیرین، تمامی اکیپ ها مجهز به دارو و موتور سم پاش به منظور ضد عفونی مکان های آلوده هستند و با همکاری ارگانهایی نظیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، ارتش، سپاه، بسیج و... موارد دفن بهداشتی لاشه ها را انجام می دهند. 

 

 

دکتر پاکباز با بیان اینکه اکیپ پایش و مراقبت در حوزه شهرستان قصرشیرین همچنان ادامه دارد، افزود: با توجه به اینکه ساختمان شبکه دامپزشکی سرپل ذهاب تخریب شده است، گفت: همکاران این شبکه در ساختمان شبکه دامپزشکی قصرشیرین مستقر هستند.

 

 

این مقام مسئول با بیان اینکه اکیپ درمانی از استان تهران نیز برای انجام درمان رایگان در حال گشت زنی در منطقه هستند، گفت: پاکسازی اولیه انجام شده است.

 

 

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان قصرشیرین در پایان از تمامی همکاران بخش خصوصی بخش دولتی،ارگان ها، نهاد ها، سمن ها و مسئولانی که در مناطق زلزله زده حضور داشتند سپاس گزاری کرد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار