http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
عکاس افتخاری ریوار باشید
قیمت روز سکه و طلا
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
25. دى 1396 - 15:52   |   کد مطلب: 21222
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه:
فرصت بیمه محصولات کشاورزی تا پایان دی ماه تمدید شد
ریوار:رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اعلام خبر فوق گفت: با توجه به وضعیت نامناسب بارندگی ها در فصل کشت و به منظور کمک به کشاورزان استان، فرصت بیمه محصولات کشاورزی تا ۳۰دی ماه سالجاری تمدید شد.

دکتر خسرو شهبازی درگفتگو با ریوار،افزود: با توجه به اینکه در چنین مواقعی تنها راه کمک به کشاورزان از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی بوده و یکی از مسائلی که می تواند از ریسک پذیری در کشاورزی جلوگیری کند بحث بیمه هست؛ با پیگیری های انجام شده و با هدف کمک به کشاورزان استان برای چندمین بار و آخرین بار مهلت بیمه نمودن محصولات زراعی تا پایان دی ماه سال جاری تمدید شد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نوع قرار داد سهم کشاورزان در پرداخت حق بیمه ۲۰تا ۳۰درصد بوده و مابقی را دولت پرداخت می کند.

 

 

شهبازی با اشاره به نگاه ویژه دولت به بیمه محصولات کشاورزی، افزود: در این راستا و طی سال‌های 95 و 96  یکهزار و صد میلیارد تومان دولت به صندوق  بیمه محصولات کشاورزی کمک کرده است.

 

 

وی با بیان اینکه در سالجاری ۵۸۰ هزار هکتار از اراضی استان گندم و جو کشت گردیده تصریح کرد: در استان ۹۷هزار هکتار گندم آبی، ۳۱۶هزار هکتار گندم دیم، ۱۲هزار هکتار جو آبی و ۱۵۷هزار هکتار جو دیم در پاییز امسال کشت شده است.

 

 

شهبازی در پایان با بیان اینکه خشکسالی و ادامه کاهش بارشها ممکن است باعث افت تولید محصولات کشاورزان استان شود؛ از کشاورزان درخواست کرد تا فرصت باقیست نسبت به بیمه محصولاتی نظیر گندم، جو، کلزا و نخود خود اقدام کنند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار