http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
26. دى 1396 - 15:55   |   کد مطلب: 21225
ریوار:مدیرکل و پرسنل اداره کل حفاظت محیط زیست استان در مراسم افتتاحیه دفتر بهداشت ،سلامت و محیط زیست شهری که با همت شورای اسلامی شهر و شهرداری استان برگزار شده بود شرکت کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛مدیرکل و پرسنل اداره کل حفاظت محیط زیست استان در مراسم افتتاحیه دفتر بهداشت ،سلامت و محیط زیست شهری که با همت شورای اسلامی  شهر و شهرداری استان برگزار شده بود شرکت کردند.

 

 

در ابتدای این جلسه که در محل فرهنگسرای گل نرگس منعقد شده بود ، مدعوین حاضر در جلسه در خصوص محور ( روز ملی هوای پاک – روز جهانی تالاب ها- هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری) بحث و تبادل نظر کردند.

 

دکتر علیرضا طلوعی رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه در خصوص پسماندهای بیمارستانی و عفونی و برنامه های آتی جهت دفن صحیح آن توضیحاتی را ارائه داد.

 

 

در ادامه خانم قربانی رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان  در خصوص روز ملی هوای پاک و قانون هوای پاک و ارجاع اقدامات  توسط سازمان محیط زیست به کلیه ادارات و سازمان ها توضیحاتی ارائه داد و در خصوص محل دفن پسماندهای بیمارستانی در کارگروه استانداری افزود : تا پایان سالجاری جانمایی جهت دفن پسماندهای عفونی مشخص میگردد و از محل فعلی سایت سراب قنبر جدا می گردد.

 

در ادامه آقای سالار احمد زاده رئیس اداره بهداشت،سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی کرمانشاه، ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه گفت: امید داریم که با افتتاح این مجموعه گام مهمی به سوی اهداف زیست محیطی و رونق اجتماعی در شهرمان برداریم و این هدف جز با تلاش همگانی و عزم راسخ میسر نمیگردد.

 

در ادامه مهندس فریدون یاوری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در خصوص جایگاه و نقش محیط زیست در زندگی مردم و نقش آن در جامعه  گفت: مقوله حفظ و حراست از محیط زیست در زندگی عامه مردم نفوذ پیدا کرده و این مایه افتخار میباشد.

 

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان وجود ریزگردها در هوای استان را یک مسئله بسیار مهم و خطرناک دانست  و خاطر نشان کرد حفظ و احیای تالاب ها تأثیر بسزایی در کاهش حجم ریزگردها  دارد.

 

وی در خصوص عوامل تشدید کننده ریزگردها در کشورهای همسایه نظیر از بین بردن تالاب ها در قسمت جنوبی کشور عراق در سنوات گذشته   و عوامل پدید آورنده و تشدید کننده ریزگردها  وهمچنین  اهمیت حفظ و احیای تالاب ها مطالبی را ارائه کرد.

 

 

در پایان این جلسه ،دفتر اداره بهداشت ،سلامت و محیط زیست شهری با حضور حاضرین جلسه ،مدعوین و اصحاب رسانه توسط مهندس یاوری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افتتاح گردید.

دیدگاه شما

آخرین اخبار