http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
1. اسفند 1396 - 10:31   |   کد مطلب: 21480
ریوار:سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از برگزاری کلاس آموزشی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان برای متصدیان واحدهای صنعتی پرورش طیور در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛دکترصیاد غلامی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و اهمیت مقابله با این بیماری یک دوره آموزشی در این خصوص برای تعدادی از صاحبان واحدهای صنعتی پرورش طیور با همکاری اداره جهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه برگزار گردید.

 

 

وی آموزش و ارتقاء دانش پرورش دهندگان، اطلاع رسانی و اعلام سریع تلفات به دامپزشکی جهت اقدامات واکنش سریع را از مهمترین راهکارهای پیشگیری و کنترل این بیماری عنوان کرد و افزود: در این راستا افزایش امنیت زیستی در مرغداری ها بسیار حائز اهمیت است که در این دوره مسائلی در این باره تشریح شد.

 

 

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه بر لزوم رعایت اصول بهداشتی قرنطینه ای در حمل و نقل پرنده زنده، کود مرغی، تخم مرغ  و همچنین تشدید اقدامات قرنطینه ای بهداشتی در این واحدها تاکید کرد.

 

 

دکتر غلامی همچنین توصیه کرد که واحدهای صنعتی پرورش طیور از ترددهای غیرضرور افراد و وسایل نقلیه به محل نگهداری طیور خودداری و هنگام خرید جوجه یک روزه گواهی سلامت و مجوز بهداشتی آن را از دامپزشک محل خریداری تحویل بگیرند.

 

 

 

این مقام مسئول از صاحبان این واحدها خواست که هرگونه تلفات در طیور را به نزدیک ترین شبکه دامپزشکی و یا از طریق شماره تماس 1512 و یا سامانه پیامکی 100010001512 به اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه اطلاع دهند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار