http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
2. اسفند 1396 - 13:19   |   کد مطلب: 21489
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه خبرداد:
برقراری7 هزار و 455 تماس مرتبط با خط تلفن(123) اورژانس اجتماعی طی ۹ ماهه نخست امسال
ریوار:معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: طی 9 ماهه امسال 7 هزار و 455 تماس مرتبط با خط تلفن(123) اورژانس اجتماعی برقرار شده است که کارشناسان این حوزه پاسخگو بوده اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار ، مرتضی کوهی معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت برنامه اورژانس اجتماعی(123) در 13 شهرستان استان کرمانشاه، اظهار داشت: طی 9 ماهه امسال 7 هزار و 455 تماس مرتبط با خط تلفن(123) اورژانس اجتماعی برقرار شده است که کارشناسان این حوزه پاسخگو بوده اند.

 

 

وی بیان داشت: تعداد تماس ها برقرار شده طی سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته با برقراری 4 هزار و 294 تماس، شاهد افزایش 57 درصدی تماس ها در سطح استان بوده ایم.

 

 

به گفته معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، طبق آمارها 37 درصد از تماس های برقرار شده با اورژانس اجتماعی نیازمند به راهنمایی و ارجاع به منابع درون سازمانی، 30 درصد نیازمند ارجاع و راهنمایی به منابع برون سازمانی و 12 درصد نیز مربوط به اختلالات حاد خانوادگی بوده است.

 

 

کوهی خاطرنشان کرد: 11 درصد تماس های برقرار شده نیز مربوط به مداخلات برای زوجین متقاضی طلاق، 4 درصد تماس نیز به کودک آزاری و 2 درصد نیز اقدام به خودکشی بوده است.

 

 

این مسئول با اشاره به فعالیت 15 خودرو سیار اورژانس اجتماعی(123) در استان با بهره گیری از ظرفیت 57 نیروی متخصص، افزود: اورژانس اجتماعی دارای گروه هدف مشخصی از جمله کودک آزار دیده، همسرآزاری و کودکان کار و خیابانی است.

 

 

کوهی، افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی، افراد دارای اختلال هویت جنسی، افرادی که اقدام به خودکشی می کنند، افراد دارای اختلالات حاد خانوادگی و سایر افرادی که در شرایط بحراین هستند را از دیگر جامعه هدف اورژانس اجتماعی عنوان کرد.

 

 

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: خدمات ارائه شده در اورژانس اجتماعی شامل مرکز مداخله در بحران، تیم خدمات سیار اورژانس اجتماعی، خط 123 و پایگاه خدمات اجتماعی است.

 

 

وی از انجام مداخله مستقیم توسط اورژانس اجتماعی برای 28 هزار و 597 نفر طی امسال خبر داد که از این تعداد 15 هزار و 878 نفر مرد و 12 هزار و 719 نفر نیز زن بوده اند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار