http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
6. اسفند 1396 - 20:06   |   کد مطلب: 21506
ریوار:در ششمین جلسه تنظیم بازار استان کرمانشاه که با حضور مهندس بازوند استاندار کرمانشاه، دکتر شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، روسا و مدیران اجرایی استان در محل سالن تدبیر استانداری برگزار شد ‍ استاندار کرمانشاه گفت: برنامه های در نظر گرفته شده برای تنظیم بازار میوه شب عید مردم استان توسط جهاد کشاورزی و تعاون روستایی از نظر کارشناسی برنامه مناسبی است و بخش نظارت در اجرای این برنامه و آرامش بازار نقشی محوری دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛استاندار کرمانشاه در این جلسه ضمن تشکر از برنامه جهاد کشاورزی استان برای تنظیم بازار اقلام اساسی و تدارک این اقلام گفت: برنامه خوبی تدارک دیده شده که باید به صورت کامل در ایام پایانی سال اجرا شود.

 

 

بازوند با اشاره به اینکه با اجرایی شدن برنامه تنظیم بازار نباید شاهد گرانی باشیم خاطرنشان کرد: طبق تجارب سالهای گذشته اقلام اساسی به اندازه نیاز استان وارد شده و اگر مشکلی باشد با پیگیری اقلام بیشتری را وارد میکنیم.

بازوند همچنین تصریح کرد: با تنظیم بازار، قیمت اقلام اساسی مردم  باید کنترل شوند و اقلام اساسی با قیمت مناسب به دست مردم برسد و کام مردم در نوروز با گرانی اقلام تلخ نشود.

 

 

وی افزود: جهاد کشاورزی در بخش تامین پروتئین پایان سال استان دقت نظر لازم را به فرهنگ مصرف مردم داشته باشد که اختلالی در بازار پروتئین پیش نیاید.

 

 

 

بازوند تصریح کرد: کشتار غیرمجاز در مرکز استان کرمانشاه، نسبت به بقیه مراکز استانهای کشور نسبت بالاتری دارد که نگران کننده است. این موضوع پذیرفته نیست و کارگروه سلامت باید برای قانونمندی و ضابطه مندی آن تدابیر اساسی بیندیشد تا سلامت مردم به خطر نیفتد.

 

 

 در ادامه دکتر شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه یکهزار تن میوه برای تنظیم بازار توسط تعاونی روستایی به استان وارد شده گفت: این میوه شامل ۷۰۰تن پرتقال و ۳۰۰تن سیب می باشد.

 

 

شهبازی افزود: برای خریداری میوه ایام پایانی سال کارشناسان باغبانی بر کیفیت میوه ها نظارت داشته اند.

شهبازی سایر اقلام تنظیم بازار را شامل  برنج هندی و تایلندی،گوشت مرغ منجمد، گوشت قرمز، تخم مرغ و... خبر داد که در استان ذخیره سازی شده اند.

 

 

شهبازی سهمیه برنج هندی اعلام شده به استان را شامل ۶۷۶ تن برنج،  ۶۳۰هزار تن گوشت مرغ منجمد، ۴۰تن گوشت قرمز، ۵۵تن تخم مرغ و ... برشمرد.

 

 

 

وی در پایان افزود: مردم عزیز استان اطمینان خاطر داشته باشند که دولت تمام توان خود را برای کنترل قیمتها و تنظیم بازار عید به کار خواهد گرفت.

دیدگاه شما

آخرین اخبار