http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
عکاس افتخاری ریوار باشید
قیمت روز سکه و طلا
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
9. اسفند 1396 - 11:12   |   کد مطلب: 21525
مدیرکل اداره محیط زیست استان کرمانشاه :
با عرضه کنندگان وفروشندگان حیوانات وحشی برخورد قانونی میشود
ریوار:مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت:با عرضه کنندگان وفروشندگان حیوانات وحشی برخورد قانونی میشود

 مهندس یاوری مدیرکل محیط زیست استان درگفتگو با ریوار، گفت: ‌ خرید و فروش حیوانات در چند سال اخیر در جامعه رواج بسیاری پیدا کرده و تبدیل به بازار و تجارتی پر سود برای سوداگران تنوع زیستی و قاچاقچیان حیات وحش گردیده است، وبه بهانه عید نوروز متأسفانه عده‌ای افراد فرصت طلب و سودجو در کنار فروش ماهی قرمز، به عرضه غیرمجاز حیوانات وحشی از جمله سمندر، لاک پشت ، مار و.. اقدام می‌کنند .

 

 

وی گفت: بر اساس مواد ۷ و ۱۰ قانون شکار و صید،  نگهداری و خرید و فروش حیات وحش  ممنوع می باشد لذا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص ، ضمن توقیف حیوانات و رهاسازی آنها در طبیعت، با افراد خاطی بر اساس قوانین و مقررات به شدت برخورد می‌شود.

 

 

یاوری افزود : از فروشندگان و عموم مردم میخواهیم از خرید و فروش این گونه جانواران اجتناب کنند چرا که علاوه بر نابودی و خطر انقراض برای این گونه از جانوران، سلامت خانواده با توجه به وجود بیماری های مشترک انسان و حیوانات با خرید این جانواران وحشی به خطر می افتد.

 

 

یاوری اظهار داشت: گشت و نظارت مستمر توسط محیط زیست از مراکز خرید و فروش ماهی قرمز و پرنده فروشی‌ها انجام می‌شود.

 

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از شهروندان ودوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلفات زیست محیطی به ویژه خرید و فروش و نگهداری جانوران وحشی، مراتب را در تمامی ساعات شبانه روز با شماره تلفن ۱۵۴۰ در میان بگذارند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار