http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
14. اسفند 1396 - 11:08   |   کد مطلب: 21551
یک کارشناس دامپروری در گفتگو با ریوار،مطرح کرد:
تابستان،زمان مناسب خرید دام برای پرواربندی
ریوار: یک کارشناس دامپروری گفت:دامدارانی که قصد پرواربندی و تولید گوشت دارند بهتر است در اوایل تابستان اقدام به خرید بره های شیری از نژاد گوشتی نمایند تا بتوانند در طول سال دو دوره بره پرواری به فروش برسانند.

عبدالله محمدی کارشناس دامپروری درگفتگو با ریوار،اظهار داشت:برای تشکیل گلة داشتی خرید دام هایی با سن ۱۲ تا ۱۸ ماه توصیه می شود. معمولا دامدار خرید گوسفندان یکساله را ترجیح می دهد اما به دلیل این که گوسفندان یک ساله هنوز تجربه زایمان را نداشته اند نمی توان خصوصیات آن ها را به خوبی شناخت.
 

 

وی افزود:در ایران زمان زایمان میش ها اواخر زمستان تا اوایل بهار است و در این فصل مراتع سبز به وفور یافت می شود و دام به راحتی می تواند به اندازه کافی چرا کند.

 

محمدی همچنین توصیه کرد:دامدارانی که قصد پرواربندی و تولید گوشت دارند بهتر است در اوایل تابستان اقدام به خرید بره های شیری از نژاد گوشتی نمایند تا بتوانند در طول سال دو دوره بره پرواری به فروش برسانند.
 

 

این کارشناس تصریح کرد:زمان مناسب خرید دام برای پرواربندی بهترین زمان برای خرید بره شیری در تابستان است:خرید بره های شیری در اوایل تابستان بهتر است زیرا تا زمان پرواربندی سیستم استخوانی شان تکامل بهتری پیدا می کند.در تابستان بره ها قیمت پایین تری دارند و دامدار با هزینه ای کم می تواند گله ای بزرگ تشکیل دهد.

 

وی گفت:بره های شیری به دلیل نژاد، وزن، جثه و منطقة فروش متفاوت قیمت های متفاوتی دارند.
 

 

عبدالله محمدی همچنین در خصوص مکان عرضه دام ،بیان کرد:مکان های عرضه دام در روستاها و مراکز مناسب فروش بره ها و گوسفندان که مورد تایید دامپزشکی می باشند بهترین محل ها برای خرید دام به تعداد زیاد است. زیرا در این مکان ها به دلیل وجود تعداد زیاد بره و گوسفند از نژادهای مختلف، انتخاب دام مناسب به تعداد زیاد کار آسانی می باشد

دیدگاه شما

آخرین اخبار