http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
17. اسفند 1396 - 11:50   |   کد مطلب: 21577
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه خبرداد:
پنجمین همایش کارشناسان شورای نظام دامپزشکی غرب کشور
ریوار:پنجمین همایش کارشناسان بازدید اماکن دامی و کارشناسان صدور پروانه بهداشتی شورای نظام دامپزشکی غرب کشوربرگزارشد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛دکتر نادر پرور مدیرکل دامپزشکی استان در این همایش که توسط شورای نظام دامپزشکی استان و اداره کل دامپزشکی برگزار شد از تعامل بسیار خوب سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی در کل کشور یاد کرد که باعث نزدیکی و همکاری خوب این دو بخش با هم شده است.

 

 

وی ادامه داد: علی رغم تفاوت‌هایی که در برخی زمینه‌ها وجود دارد اما هیچ فاصله‌ای بین دو سازمان نمی‌بینیم.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه یادآوری کرد: این تعاملات بین نظام دامپزشکی و ادارات دامپزشکی در استان‌های کشور هم به خوبی وجود دارد.

 

 

پرور با تاکید بر لزوم گسترش بیش از پیش همکاری بین این دو بخش، ابراز امیدواری کرد با افزایش تعاملات، جایگاه دامپزشکی در کل کشور تقویت و اعتماد مردم نیز به دامپزشکی بیشتر شود.

 

 

وی با اشاره به حضور روسای شورای نظام دامپزشکی استان‌های غرب کشور از جمله همدان، ایلام، لرستان و کردستان در این همایش، از زحمات دامپزشکی این استان‌ها در ایام زلزله کرمانشاه در بخش‌های مختلف امداد و نجات، دفن بهداشتی لاشه‌ها، درمان، کمک به دامداری و دامپروری و ... قدردانی کرد.

 

 

در ادامه  دکتر جعفری معاون بهداشت، آموزش و توسعه سازمان نظام دامپزشکی کشور نیز گفت: امروز شاهد برپایی پنجمین همایش کارشناسان بازدید اماکن دامی و کارشناسان صدور پروانه های بهداشتی اماکن دامی به میزبانی استان کرمانشاه و با حضور استان‌های غرب کشور شامل ایلام، کردستان، لرستان و همدان هستیم.

 

 

وی هدف از برپایی این همایش را مرور و بازآموزی مطالب و قوانین نظام دامپزشکی برای کارشناسان این حوزه دانست و افزود: در این همایش نکات فنی و حقوقی صدور پروانه بهره برداری از اماکن دامی یادآوری شد.

 

 

جعفری درباره دلیل انتخاب میزبانی استان کرمانشاه نیز علت اصلی را وجود ظرفیت ها و امکانات خوب در استان اعلام کرد و ادامه داد: به علاوه قصد داشتیم با حضور در استان کرمانشاه از نزدیک در کنار زلزله زدگان باشیم و از آنها دلجویی کنیم.

 

 

در ادامه دکتر محمدزاده رئیس شورای دامپزشکی استان کرمانشاه نیز گفت: از سال 93 بر اساس قانون صدور پروانه‌ واحدهای دامی به سازمان نظام دامپزشکی از جمله در استان‌ها واگذار شد و ما نیز در استان کرمانشاه حدود سه سال است که در این زمینه فعالیت داریم.

 

 

وی خاطرنشان کرد: در این سه سال 600 پروانه در جهت موافقت اصولی با واحدهای دامی، 200 پروانه تاسیس بهداشتی و حدود 240 پروانه بهره برداری دامی در استان صادر شده است.

 

 

محمدزاده از اقدامات خوبی که طی سه سال اخیر در شورای دامپزشکی استان کرمانشاه انجام شده یاد کرد که نتیجه تعامل خوب با اداره کل دامپزشکی استان بوده است.

 

 

وی تصریح کرد: اکنون حدود 1300 نفر کاردان، کارشناس و دامپزشک عضو شورای دامپزشکی استان کرمانشاه هستند.

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار