http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
17. اسفند 1396 - 13:14   |   کد مطلب: 21580
ریوار:مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه از کشف، ضبط و امحا 2.5 تن مرغ خارج از شبکه در یکی از کشتارگاه های کرمانشاه خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛دکتر نادر پروردرجمع خبرنگاران، اظهار کرد: کارشناسان نظارت بهداشتی دامپزشکی طی بازدید سرزده از یکی از کشتارگاه های کرمانشاه موفق به کشف 2.5 تن مرغ تولید شده خارج از چرخه نظارت دامپزشکی شدند.

 

 

وی ادامه داد: این میزان مرغ تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی تولید نشده بود و از همین رو به علت مشخص نبودن سلامت و هویت آن، ابتدا محموله ضبط موقت و سپس با حکم قضایی به شیوه بهداشتی معدوم شد.

 

 

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه هرگونه تولید و کشتار مرغ باید تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی، (دکتر دامپزشک و کارشناس مسائل شرعی) باشد، یادآور شد: هرگونه تولید خارج از این چرخه غیرمجاز است و با آن به شدت برخورد خواهد شد.

 

 

پرور افزود: به علاوه ساعت مجاز فعالیت کشتارگاه‌ها به منظور کاهش استرس طیور در حمل و نقل و کشتار شبانه تعیین شده و در ساعت مققرر شده مسئول فنی بهداشتی در کشتارگاه حضور دارد که متاسفانه این کشتارگاه در ساعت خارج از چارچوب متعارف اقدام به تولید مرغ کرده بود.

 

 

وی از مردم هم خواست همکاری لازم را با اداره کل دامپزشکی برای برخورد با تولید فراورده های دامی غیرمجاز را داشته باشند و  هرگونه تخلف بهداشتی را از طریق پل ارتباطی تلفنی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به کارشناسان اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند‌‌.

دیدگاه شما

آخرین اخبار