http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
19. مهر 1396 - 11:57   |   کد مطلب: 20579
ریوار:كرمانشاه، شهري كه در حوزه‌ي مديريت و خدمات شهري به‌حال خود رها شده است.

یادداشت پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛كرمانشاه، شهري كه در حوزه‌ي مديريت و خدمات شهري به‌حال خود رها شده است.

 

هيچ پياده‌رو هموار و هم‌سطحي در شهر وجود ندارد، پياده‌روها در خيابان‌هاي اصلي به بازسازي جدي و اساسي نياز دارند، شورا و شهرداري به‌جز اينكه مداوم به نزديكان خود دكه‌اي اهدا و معابر پياده را سد كنند، وظيفه‌اي ديگر نيز دارند و آن‌هم مديريت شهر و خدمات آن است.

 

فاجعه پياده‌روهاي كرمانشاه فقط در خيابان‌هاي اصلي نيست بلكه در كوچه‌هاست، واقعا شهرداري كرمانشاه، در ارائه تراكم و كف و بر به ساختمان‌هاي كرمانشاه، غوغا كرده‌ است. هيچ ساختماني نيست كه كف را رعايت كرده باشد و اگر كسي مجبور باشد در كوچه‌ها از معابر پياده عبور كند مدام ناچار است كه از پله‌هايي ناقصي پائين و بالا برود، جالب است كه در برخي مكان‌ها، ساختمان‌ها، معبر پياده را ملك خصوصي فرض و آن را تبديل به باغچه كرده‌اند. متاسفانه همين اتفاق در معابر پياده خيابان‌ها نيز اتفاق افتاده است. مثلا در ورودي غربي خيابان شهيد جعفري (كسري) به بلوار سجاد، اساسا پياده‌رو وجود ندارد و آنجا را براي مالك عزيز! ملك مقابلش تبديل به باغچه‌اي مصفا كرده‌اند.

 

البته اگر قرار باشد كسي شهر را بگردد و از اين افتخارات مديران متخصص شهرداري كرمانشاه بازديد كنند، ‌قطعا با موارد بسياري مواجه خواهد شد.

 

شايسته است علي‌رغم مشكلات متعددي كه شهرداري كرمانشاه با آن دست‌وپنجه نرم مي‌كند به اين چند نكته در معابر پياده توجه جدي كنند. ملزم‌كردن ساختمان‌هاي ساخته شده و نشده به رعايت »كف«و برداشتن باغچه‌هاي خصوصي در مكان‌هاي عمومي اولين اقدام است. مردم را اينقدر دست‌كم نگيريد، لطفا

غلامرضانوری  کارشناس

دیدگاه شما

آخرین اخبار