http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
23. آبان 1396 - 17:43   |   کد مطلب: 20774
ریوار:استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد بحران که امروزی بعد از طهران تشکیل شد گفت:زلزله کرمانشاه در 50 سال اخیر بی سابقه بوده و تلفات جانی و خسارات گسترده ای را در پی داشته است به گونه ای که 12 هزار مسکن روستایی و 5 هزار مسکن روستایی به صورت کامل تخریب شده اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛مهندس بازوند در نشست ستاد بحران کشور که بعدازظهر امروز سه شنبه به ریاست دکتر روحانی رییس جمهور و با حضور وزیر نفت، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در استانداری کرمانشاه برگزار شد؛ اظهار داشت:دکتر روحانی رییس جمهور از همان لحظات اولیه وقوع زلزله به صورت تلفنی و به شکل مداوم پیگیر وضعیت استان هستند.

 

 

 

وی افزود: زلزله کرمانشاه در 50 سال اخیر بی سابقه بوده و تلفات جانی و خسارات گسترده ای را در پی داشته است به گونه ای که 12 هزار مسکن روستایی و 5 هزار مسکن روستایی به صورت کامل تخریب شده اند. 

 

 

 

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: 15 هزار واحد خسارت هایی بین 20 درصد تا 70 درصد خسارت دیده اند. 

 

 

 

وی با اشاره به پس لرزه های مداوم در منطقه گفت: مردم سخت خواهان چادر و اسکان اضطراری هستند که باید تامین کنیم. در مرحله بعد باید به دنبال تهیه اسکان موقت برای مردم باشیم. 

 

 

 

مهندش بازونددر ادامه افزود:در شرایط اضطراری فعلی باید یک مبلغ بلاعوض در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد تا بخشی از مشکلاتشان را مرتفع کنند.

 

 

 

استاندار کرمانشاه بیان کرد: تسهیلاتی هم برای ساخت مسکن در اختیار مردم آسیب دیده قرار گیرد. البته باید روند اهدای تسهیلات درگیر بروکراسی بانک ها نشود و سریعتر در اختیار مردم قرار گیرد.

 

 

 

بازوندبا اشاره به خسارت بسیار سنگینی به ساختمان های دولتی و خدمات رسان رسیده است ،افزود:زیرساخت های آب و برق و گاز دچار آسیب جدی شده اند که ترمیم آن ها نیازمند اعتبارات لازم است.استان برای ترمیم این آسیب ها و خسارت های گسترده نیازمند یک خط اعتباری مستقل است. 

 

 

وی گفت:بسیاری از واحدهای تولیدی و خدماتی منطقه دچار آسیب جدی شده اند و سخت نیازمند حمایت های اقتصادی و بخشودگی های مالیاتی دو ساله و تنفس های مالیاتی هستند.

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار